Ihlamurlar Altında Dizisi

Bilhassa Ihlamur Altında dizisi dizi tavsiyeleri konusunda adından çokça söz ettirmektedir.

 2005 yılında başlayan ve iki sezon süren bu dizinin jeneriği ve müzikleri İntizara ait olmakla birlikte dillerde senelerce dolaşmış ve hatta günümüze kadar da gelmiştir. Drama türündeki bu dizinin senaristliğini Nilgün Öneş, Neslihan Eyüboğlu, Ayşe Teker yapmıştır. Yönetmenliğini Aydın Bulut ve yapımcılığını da Şükrü Avşar üstlenmiştir.

 Dizi mekanı İstanbul olmakla beraber oyuncular arasında yer alan başrol isimler Tuba Büyüküstün, Bülent İnal, Özge Borak, Zeynep Beşerer, Cenk Ertan, Halil Sezai, Ayberk Pekcan, Nur Sürer gibi oyunculardır.

 Tuba Büyüküstün için çıkış dizisi olan ve geleceğin starı diye adlandırılmasına vesile olan bu dizinin konusu ise Yılmaz ve Elif aynı mahallede büyümüş ve birbirini seven iki gençtir. Elif bir fabrikada işçi olarak çalışmaktadır ve bir kıskançlık sonucu Yılmaz ile bozuşan Elif kendisine ilgi duyan holding veliahtı Ömer ile evlenir. Yaşadığı kıskançlık sonrası fabrikayı dağıtan Ömer ise hapse girer. Yılmaz ve Elif evlenecekleri düşünülürken zaman içinde bambaşka yerlere savrulurlar.

 Bu durumu asla kabullenmeyen Yılmaz ise intikam için Tekinerlerin kızı ve Ömer’in kızkardeşi Filiz ile yakınlaşmaya başlar. Fakat Yılmaz’ın Filiz’e gönlünü kaptırması ile hikaye asıl o zaman şekillenmeye başlar.

 Yayınlandığı senede herkesi ekrana kilitleyen bu dizi hem oyuncu kadrosu hem müzikleri ile hatrı sayılı bir yere sahiptir. “Çok aşığın var diyorlar” şarkısı hala en çok dinlenenler listesinde yerini muhafaza etmektele beraber bu dizinin en güzel türk dizileri listesinde olma sebeplerindendir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*