Fırtına Dizisi

 Yayın hayatına 2006 yılında başlayan dizi bir sezon sürmüştür ve Trabzon’un Sürmene ilçesinde Aksu köyünde çekilmiştir. Aynı zamanda Karadeniz’in o manzarası ile de izleyicilerine görsel bir şölen sunmuştur. Komedi aile türünde olan dizinin yapımcısı Necati Akpınar, senarist Gökhan Horzum ve yönetmeni Metin Balekoğlu idi.

 Oyuncu kadrosu ise Burçin Terzioğlu, Murat Yıldırım, Zerrin Sümer, Jale Aylanç, Salih Kalyon, Münir Canar, Erkan Can, Ayşen Gruda, Orhan Eşkin, Ömür Arpacı, Deniz Erözen, Cezmi Baskın, Nihan Büyükağaç, Goncagül Sunar, Hüseyin Avni Danyal, Türkü Hazer, Emirşah Bora, Fırat Can Aydın, Kadri Özcan,Deniz Evrenim, Erdal Küçükkömürcü, Şebnem Dokurel, Zeynep Ender İge, Eser Yenenler, Fatih Dokgöz, Ayla Arslancan yer almıştır.

 Bu dizinin konusu ise adını Karadeniz’in Fırtına Deresi’nden alan hikayede Trabzon’un köylerinden birinde Ali ve Zeynep arasında yaşanan aşkı hem tutkulu hem komik bir dil ile elen alan romantik komedi tadındaki bu dizide Ali’nin babası Hasan, kısa sürede zengin olmak isteyen ve bunun için hayaller kuran bir adamdır. Bu uğurda ailesi ve bahçesini ihmal etmektedir. Zeynep’in babasını da bu definecilik macerasına katar. Ama Zeynep’in annesi Emine ise Zeynep’i köye ve Ali’ye gelin vermek istememektedir.

 Hem hırçın hem sevdalı Zeynep ise Ali’den vazgeçmeye hiç niyetli değildir. Bu olaylar etrafında şen şakrak bir dille anlatılan hikaye zamanında gülmeye hasret kalan yüreklerde yerini almıştır.

 Karadenizin o doğal doğası ve insanının çok güzel yansıtıldığı bu dizinin fenomen olan başrol oyuncuları dizi sonrası evlenmişlerdir. Böylece türk aşk dizileri arasına giren bu dizinin aşkları gerçek olmuştur. Ve dizi sayesinde Karadeniz’e gezi amaçlı gidişler artmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*