Beyaz Gelincik Dizisi

2005 yılında başlayan ve iki sezon süren bu dizinin yapımcı koltuğunda Erol Avcı oturmaktadır. Senarist ise Sulhi Dölek, yönetmen Güzide Balcı ve besteci Kıraç’tır. Oyuncu kadrosunda ise Altan Erkekli, Erkan Petekkaya, Mehmet Günsür, İsmail Hacıoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Tülin Özen, Esra Kızıldoğan Uygur, Olgun Şimşek, Rıza Akın, Betül Şahin, Rana Cabbar, Yalçın Akçay, Esra Ronabar yer almaktadır.

 Dizinin konusu ise Aslanbaş’lar, Adana’nın en zengin ailelerinden biridir. Aynı zamanda da bir çok dönüm pamuk tarlasının da sahibi olan bu aile bir çiflikte ikamet etmektedirler. Aslanbaş Holding’in esas işi pamuktur ama diğer platformlarda da başarıyı elde etmiştir. Aslanbaş Ailesi anne ve babaları ölmüş olan dört erkek kardeşten ibarettir. Konunun odak noktası da bu dört erkek kardeştir.

 Bir başka başrol ise Ceren Duru Aslanbaştır. 25 yaşında Galatasaray Lisesi’ni bitirince ABD’de Ziraat Mühendisliği okuyan Ceren düzgün hatlarıyla göze çarpan, beyaz tenli, çok zarif bir kız olmasının yanında Aslanbaş Holding’de çalışmaktadır. Şirket ortamında iş gereği resmi kiyafetler ile gezen Ceren yeri gelince tarlaya da yöresel giysiler ile girmekten çekinmemektedir. Tarlalarda çalışan işçiler beyaz teninden ötürü pamuğa verilen “Beyaz Gelincik” ismini Ceren’e vermişler.

 Bütün hikaye; Ömer’in ilk kez “Beyaz Gelincik Ceren” ile tanışmasıyla başlar. Bu iki başrolün etrafında dönen hikaye ile birlikte; sırlar bir bir ortaya çıkmaya ve kimi zaman aşk kimi zaman da iktidar için söylenen yalanlar meydana dökülmeye başlarve hikaye böyle yol alır. Adana’yı tanıtmakta büyük rol oynayan bu dizi de eski türk dizileri arasında listede yerini almıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*