Aşk Oyunu Dizisi Hakkında Merak Edilenler

 Yine yerli dizler içinde yer alan, Yasemin Özilhan ve Keremcem’in başrollerini paylaştığı Aşk Oyunu dizi kadrosunda bu ikiliye Serdar Yeğin, Belit Özukan, Kuzey Vargın, Gönen Bozbey, Mehmet Akan, Aydoğan Oflu, Gürgen Öz, Nazlı Tosunoğlu, Deniz Özerman, Münire Apaydın gibi isimler eşlik etmiştir.

 Medyapımın 2005 imzalı ve iki sezon süren dram, romantik komedi tadındaki bu dizisinin konusu ise Sarp magazin dergilerinin gündeminden düşmeyen, çapkın bir delikanlıdır. Maddi gücünü de soyadına borçlu olan Sarp’ın babası bu düzensiz ve dağınık hayatından epey muzdariptir. Kendi çevrelerinden buldukları gelim adayı Berna ile Sarp’ı evlendirip hayatini düşene sokma gayreti içindediler. Fakat Sarp bu işten sıyrılmanın peşindeyken kendi halinde ailesi ike bir mahallede yaşayan Ekin ile Sarp’ın yolları kesişir.

 Sarp Ekin’e altı aylık bir evlilik oyunu teklif eder. Gururlu Ekin bu teklifi ilk etapta reddeder fakat daha sonra abisinin bulaştığı borç yüzünden kabul etmek zorunda kalır. Aileler ilk başta bu evliliğe sıcak bakmasalar da bir şekilde ikna olurlar. Tabi Sarp’ın annesi hariç.

 Sonra bu aşk oyunu içerisinde birbirne aşık olan ve halihazırda da evli olan bu iki gençten aşk itirafı için ilk adımı Sarp atar. Ama Ekin’e aşık olan Kenan ve Sarp’a aşık olan Berna bu aşk hikayesini çıkmazlara sokacaktır ve asıl hikaye de bundan sonra başlayacaktır.

 Aşk Oyunu dizisi herkesin gülerek takip ettiği ve evcilik oyunu adı altında bir senaryoya sahip ilk dizilerden biriydi. O yüzden yayınlandığı senelerde bir hayli ilgi gördü. Başrol oyuncularının da kariyerlerinin tırmanmaya başlayışı bu dizi ile oldu. Keremcem’in dizi içerisinde seslendirdiği şarkılar da diziye ayrı bir hava kattı ve dillere dolandı. Ve Aşk Oyunu da böylece gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yerini aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*