Zerda: Zerda Yare Bir Sevdam Var!

Drama türündeki bu televizyon dizisi 2002 yılında başlamış ve iki sezon sürmüştür. En eski türk dizileri arasında yer alan Zerda’nın senaristleri Gaye Boralıoğlu, Neşe Cehiz, Neşe Şen, Sertaç Ergin ve yönetmeni ise Kudret Sabancı’dır. Yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı bu dizinin müzikleri Kıraç’a aittir. Yayınlandığı senelerde jeneriğinin telefon zil sesi olduğu Zerda dizisinin başrol kadrosunda ise Yavuz Bingöl, Ece Uslu, Burak Sergen, Güven Hokna, Halit Ergenç, Hülya Şen gibi isimler yer almaktaydı.

 Dizinin mottosu olan:

 ” İki kişi birbirini sever de kavuşurlarsa mutluluk olur. Biri kaçar öbürü kovalarsa aşk olur. İkisi de sever lakin birleşemezlerse işte o zaman efsane olur.” idi.

 Dizinin konusu bu motto üzerinden kurgulanmışken, güzel Zerda törelere karşı aşk ve cesaret ile savaşırken, Şahin ise törelerin ve annesinin yükü ile ezilen bir tarafta da Zerda’ya duyduğu aşkla yaşayan ama bu aşk karşısında çaresizlikler ile mücadele eden ve yolu siyasete uzanan zengin bir adamdır.

 Zerda ve Şahin’in masalsı aşkını konu alan dizide Zerda ve Şahin kavuşamazlar ve gerçekten de efsane olurlar. Gaziantep Nurdağı ilçesinde çekilen dizi türk aşk dizileri özellikle jenerik müziği ve dizi müzikleri ile yıllarca hafızalara yer edinen bir fenomen haline gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*