Gümüş Dizisi Nedir?

Bir başka dizi tavsiyeleri denilince akla gelen Gümüş dram ve romantik türünde, 2005 yılında ekran yolculuğuna başlamış ve üç sezon sürmüş bir dizidir. Yönetmenliğini Tarık Alpagut ve Kemal Uzun üstlenmiştir.

 Oyuncu kadrosu ise Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden, Ekrem Bora, Güngör Bayrak,Funda İlhan, Ayça Varlıer, Serdar Orçin, Kayra Simur, Laçin Ceylan, Sevinç Gürsen Akyıldız, Kamil Güler, Soydan Soydas, Ayla Arslancan, Tarık Ünlüoğlu, Sema Mumcu, Türkan Kılıç, Barış Bağcı, Uğur Aslan, Emre Karayel, Cansın Özyosun, Murat Onuk, Füsun Erbulak, Erdal Cindoruk gibi isimler yer almaktadır.

 Bir çok ülkeye satılan dizinin konusu ise Gümüş’ün hayatı amcasından bir sabah aldığı telefon ile seyrini değiştirir. Zengin ve köklü bir aile olan Şadoğulları Mehmet ile Gümüş’ü evlendirmek istemektedir. Gümüş ise çocukluktan beri aşık olduğu Mehmet’in karisi olmak heyacanını yaşarken Mehmet altı yıldır aşık olduğu kızın ölmesi ile hayatla irtibatı keser. Çünkü Mehmet bu ölüme kendisinin sebeb olduğunu düşünmektedir.

 Yaşadığı acıyı unutmak için serseri bir yaşam sürmeye başlayan Mehmet’in bir gece girdiğimi kavga sonucu dedesi ipler eline alır ve Mehmet de dedesinin kendisi için çizdiği hayatı yaşamaya razı gelir. Gümüş ile evlenen Mehmet Gümüş ‘e elini dahi sürmez yani bu evlilik formalite icabıdır.

 Gümüş ise sevdiği adam tarafından sevilmeyişine gösterdiği sabır ve o ev içerisinde yaşadığı diğer hadiseler karşısındaki tutumu ile Mehmet’in aşka küsen kalbini yeniden attırır.

 Mehmet ve Gümüş’ün aşkını ele alan bu dizi en güzel türk dizileri içinde hatrı sayılı bir yere sahiptir. Aynı zamanda başrol oyuncularının çıkış dizisi olmuştur da denebilir. Senaryosundan ziyade tiyatro geçmişi olan oyuncuların performansları ile taçlanan bir dizi olmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*