Asi Dizisi Aslında Nedir?

Bir diğer yerli dizler arasındaki unutulmaz yapıt kadrosunda Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, Onur Saylak, Selma Ergeç, Saygın Soysal, Aslıhan Güner, Nur Sürer, Cemal Hünal, Çetin Tekindor, Tunçel Kurtiz, Kenan Bal, Elif Sönmez, Necmettin Çobanoğlu gibi isimlerin yer aldığı Asi dizisi gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer almaktadır. Şebnem Çitak ve Gül Dirican’ın yazarlığını yaptığı Cevdet Mercan’ın yönettiği ve Ilgaz Giritlioğlu ile Tomris Giritlioğlu’nun yapımcı koltuğunda oturduğu dizi 2007 yılında başlayıp iki sezon sürmüştür.

 Konusuna gelince mekan olarak Hatay’da çekilen dizi iki köklü ailenin dört kuşak boyunca süregelen hikayesini konu almaktadır. Asi Kozcuoğlu ve Demir Doğan’ın hırçın ve sarsılmaz sevdaları ile iki aile arasındaki köklü çatışma dizinin ana temasına hayat vermektedir.

 Kozcuoğlu ailesi senelerdir Hatay topraklarında bir çiftlikte yaşamlarını idame ettirmektedir ve İhsan Kozcuoğlu ve kızı Asi bütün varlarını yollarını çiftlerini ayakta tutmaya adamışlardır. Daha sonra bu ailenin bilhassa da Asi’nin hayatı işadamı Demir Doğan’ın şehre gelişi ile değişir. Demir’in annesi ve teyzesi seneler önce Kozcuoğlularının çiftliğinde çalışırken annesi asi nehrine kendini atarak intihar etmiştir. Demir ve Asi’nin aşkları Demir’in teyzesi ve kız kardeşinin gelişi ile çıkmaza sürüklenmiştir.

 Alışılmışın dışında yer alan çekim mekanları ve bilhassa Asi’nin kıyafetleri ile büyük ilgi odağı olan bu dizi aynı zamanda en güzel türk dizileri içinde izlenmeye değerler arasında yer almaktadır. Asi nehrinin ve Hatay’ın o kavurucu havasının şahitlik ettiği bu aşk çok bedeller ödemişti. Bu hal dramı seven izleyiciye de her zaman cazip gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*